Servery All Brands Embedded / IoT Supermicro SYS-E200-12D-4C
Supermicro SYS-E200-12D-4C
1. Intel® Xeon® Processor D-1718T, CPU TDP 46W 2. 2x DIMMs Slots; Up to 128GB DDR4-2666 ECC and Non-ECC RDIMM/UDIMM 3. 2x 25GbE SFP28 LAN ports 4. 1x M.2 PCIe 4.0 x4/SATA 3.0, M-Key 2280
Taktiež ponúkame šesť mesiacov bezplatného housingu v našom TIER III dátovom centre.
Kód produktu 202.170245
Part number SYS-E200-12D-4C
Alternatívny Part. No. SYS-E200-016
Výrobca Supermicro
Dostupnosť
Skladom 0 ks
Skladovosť a možnosti doručenia
Prepravnou spoločnosťou v rámci SK
Pondelok 25. 5. najneskôr Streda 3. 6.
Prepravnou spoločnosťou po Európe
Štvrtok 28. 5. najneskôr Streda 3. 6.
Dostupnosť u dodávateľa Skladom 2 ks
Záruka 24 mesiacov
Hmotnosť 20 kg
Uvedená cena je vrátane všetkých zákonných poplatkov
ks
Podrobné informácie
Motherboard
Super X12SDV-4C-SPT4F
Processor
CPU
  • Single processor(s)
  • Intel® Xeon® Processor D-1718T
Core Count
  • Up to 4C/8T; Up to 10MB Cache
System Memory
Memory
  • Slot Count: 2 DIMM slots
  • Max Memory (2DPC): Up to 128GB 2666MT/s ECC DDR4 RDIMM
  • View Memory Options
Memory Voltage
  • 1.2 V
On-Board Devices
Chipset
  • Intel® SoC
Network Connectivity
  • 2x 10GbE BaseT with Intel® X550
  • 2x 25GbE SFP28
  • View AOC Options
IPMI
  • Support for Intelligent Platform Management Interface v.2.0
  • IPMI 2.0 with virtual media over LAN and KVM-over-LAN support
Input / Output
LAN
  • 1 RJ45 IPMI LAN port
  • 2 RJ45 10GbE (Intel® X550-AT2)
  • 2 SPF28 25GbE
USB
  • 2 USB 3.0 port(s) (2 Type A)
Video
  • 1 VGA port(s)
System BIOS
BIOS Type
  • AMI 32MB UEFI
BIOS Features
  • ACPI 6.0 or later
  • SMBIOS 3.0 or later
  • UEFI 2.7
Management
Software
Security
Hardware
  • Trusted Platform Module (TPM) 2.0
  • Silicon Root of Trust (RoT) – NIST 800-193 Compliant
Features
  • Cryptographically Signed Firmware
  • Secure Boot
  • Secure Firmware Updates
  • Automatic Firmware Recovery
  • System Lockdown
Chassis
Form Factor
  • Mini-ITX
Model
  • CSE-101F
Dimensions and Weight
Height
  • 1.69" (43mm)
Width
  • 7.68" (195mm)
Depth
  • 8.89" (225.8mm)
Package
  • 11.22" (H) x 14.96" (W) x 5.47" (D)
Weight
  • Net Weight: 2.76 lbs (1.25 kg)
  • Gross Weight: 7.5 lbs (3.4 kg)
Available Color
  • Black
Front Panel
Buttons
  • Power On/Off button
  • System Reset button
LEDs
  • Unit Identification (UID) LED
Expansion Slots
PCI-Express (PCIe)
  • View AOC Options
Drive Bays / Storage
Drive Bays
  • N/A
M.2
  • 1x M-Key 2280 (PCIe 4.0 x4 & SATA3.0)
  • View M.2 Options
System Cooling
Fans
  • 3x 4-PIN PWM 40x40x28mm Fan(s)
Power Supply
180W power supply
AC Input
  • 180W: 100-240Vac / 47-63Hz
Operating Environment
Environmental Spec.
  • Operating Temperature:
       0°C ~ 40°C (32°F ~ 104°F)
  • Non-operating Temperature:
       -40°C to 70°C (-40°F to 158°F)
  • Operating Relative Humidity:
       8% to 90% (non-condensing)
  • Non-operating Relative Humidity:
       5% to 95% (non-condensing)