O nás

 

Už počas štúdií po dlhoročných skúsenostiach so správou univerzitnej siete, prevádzkovaním systému na zdieľanie dát a webových portálov, založili dvaja nerozluční nadšenci v roku 2006 firmu ANAFRA s.r.o. Hlavným cieľom v dobe prudkého rozvoja a zrýchľovania internetu v Česku bolo ponúknuť zákazníkom spoľahlivý webhosting, domény a tvorbu webových aplikácií a služieb.

Postupne sa činnosť rozšírila o predaj profesionálneho hardvéru, ktorý je nedielnou súčasťou každé IT infraštruktúry. S modernizáciou prostredia internetových služieb a snahou ponúknuť ekonomicky efektívne riešenie, sme zákazníkom okrem bezpečného housingu ich technológie ponúkli outsourcing formou dedikovaných a virtuálnych serverov vrátane cloudu, ktoré umožňujú doposiaľ nevídanú flexibilitu parametrov bez akýchkoľvek starostí o hardvér samotný.

Po dlhoročnej spolupráci sme sa v roku 2010 stali oficiálnym Českým partnerom spoločnosti Supermicro, ktorá je renomovaným výrobcom profesionálneho hardvéru. Dnes sme jediný autorizovaný systémový integrátor týchto technológií pre Českú republiku, ktorý mimo iné realizuje komplexný návrh a dodávku sieťovej infraštruktúry a dátové centrá na kľúč s možnosťou následnej správy.